Заправка і відновлення картриджів.
Отже, давайте спочатку розберемося, що таке цей самий картридж. Адже багато користувачів принтерів і копіювальних апаратів, як виявляється, щось там собі уявляють, особливо, якщо їм доводилось бачити як ці картриджі виглядають, але що це таке, толком не знають.
Що нам каже з цього приводу Яндекс.Словник:
КАРТРИДЖ (від англ. cartridge — патрон, заряд) — 1. Касета з фарбувальним матеріалом для принтера. Для матричних принтерів цей матеріал — фарбувальна стрічка і засоби для її перемотування; для лазерних і струменевих принтерів — порошок або рідина відповідно.
Ну... Власне все правильно, тільки якось незрозуміло. Загалом картридж – це якась коробочка (як правило неправильної форми), яка служить ємністю для наповнювача, з допомогою якого принтер створює зображення. Як справедливо зауважив шановний Яндекс, у разі струминного друку чорнило, у випадку матричної – стрічка і деяку кількість шестерень, а от у випадку лазерного друку, це порошок, правильно називається словом тонер.
Коли він закінчується, друкувальний пристрій або зупиняється, повідомляючи вам про те, що воно потребує в заправці, або видає відбитки, на яких зображення або погано видно, або воно відсутнє взагалі. В цьому випадку є два шляхи: купити новий картридж або заправити старий. Що вибрати – вирішувати вам, але наші люди поголовно всі обізнані, що заправка в рази дешевше нового картриджа, а багато хто в курсі, що переважна більшість картриджів, при нормальній експлуатації, здатні пережити до п'яти заправок.
Заправка картриджа, це процедура, при якій ми розбираємо ваш картридж і засипаємо в нього необхідну кількість відповідного тонера. Ну і позбавляємося від захисту, якщо така є у вигляді всіляких чіпів.
Але не тільки порошок міститься всередині картриджа. До складу сучасного картридж для лазерного друку входять, як правило:
магнітний вал – витягує тонер з тієї частини картриджа, де він зберігається;
дозуюче лезо – зчищає з магнітного вала надлишки тонера, тим самим дозуючи його подання;
вал первинного заряду (гумовий вал) – створює рівномірну намагніченість наступного у списку фотоциллиндра;
фотоцилиндр (фотобарабан) – з допомогою сформованої лазером (тому і друк називається лазерної) сильної намагніченості, перетягує частина тонеру з магнітного вала на свою поверхню. Причому саме в тих місцях, де на відбитку повинно знаходитися зображення;
ракель – якийсь шкребок, счищающий залишки тонера, які залишаються після переносу тонера на папір, з фотоцилинра в спеціальний бункер для відходів.
І це в найпростішому випадку! Найчастіше картриджі мають більш складну конструкцію. Але не в цьому справа. А справа в тому, що знос або несправність будь-якої з складових картриджа призводять до дефектів друку. І в цьому випадку такий картридж потребує ремонту, який прийнято називати "відновленням картриджів". Причому іноді дефект друку, викликаний несправністю картриджа, може виглядати як ніби у нього закінчився тонер.
Процедура відновлення картриджа полягає у визначенні несправних елементів, розборі картриджа і їх заміні. Якщо це необхідно, відновлення картриджа може включати і його заправку.
А щоб спробувати зрозуміти, ваш картридж потребує заправці або відновлення, відвідайте розділ "Online-діагностика" нашого сайту.
Вдалих вам заправок!